Šilo kopa

06/28/2021

Turiu Jums atskleisti viešą paslaptį. Merkinė - yra nuostabaus grožio ir skonių kraštas. Pastarieji pora metų šiam miesteliui tapo stulbinantys. Nauji maisto projektai pritraukiantys tiek turistų, jog net vieciniams nėra kur automobilio pastatyti, tapo traukos objektu. Nesumeluosiu sakydamas, kad sėkmės receptas paprastas - skanus maistas ir tobulas kraštovaizdis. Jei dar nesate čia buvę - vasara puikus metas aplankyti šį kraštą, tik manau per vieną apsilankymą neaprėpsit visko, tad linkiu čia sugrįžti keletą kartų.

O dabar....mūsų meilė vėlyvieji pusryčiai. Čia juos taip par radome ! Jaukioje, gražioje vietoje - Šilo kopa.


🌍 Vieta. Šeimos įkurtas restoranas dvelkia švelnumu ir noru čia užsibūti. Jį rasite pagrindinėje Merkinės gatvėje. Vilniaus g. 12. Važiuojant link miestelio centro, kairėje pusėje pamatysite didelę "Šilo kopa" iškabą. Tikrai pastebėsite. Vieta patogi ir lengvai randama. Yra vidinis kiemelis automobiliams.

🍯 Maistas. Mus traukė autentika pateikta šiuolaikiškai. Būtent tai ir gavome. Meniu gan platus, čia rasite karštuosius patiekalus ( keptą skumbrę, kiaulienos kepsnį, avienos pyragą...), aperityvą - pienių žiedų midų, užkandžius ( ožkos pieno sūrį, šmalcą su duona, silkę, salotas), sriubas ( gaspačio, šalta baltojo ridiko sriuba), desertą ( varškės sūrio su kmynais pyragą, panakotą) ir žinoma gėrimus. Mes vėlyviesiems pusryčiams pasirinkome varškės tinginukus su aguonomis, sviesto ir grietinės padažu, bei uogiene. Taip pat salotas su šviežiomis voveraitėmis, šonine, skystai keptu kiaušiniu. Buvo be proto skanu, pateikta subtiliai ir šiuolaikiškai, tiesa porcijos nėra labai didelės, tad jei tai bus pirmas jūsų dienos patiekalas prieš žygį - pasirinkite kažką sotesnio.

💵 Kainos. Vieciniai sakė, kad labai didelės. Ir labai toli nenuklydo. Kainos didesnės nei vidutinės, turint omenyje, žinoma, ir porcijos dydį. Mūsų lengvi vėlyvieji pusryčiai ( varškės virtinukai, salotos ir 2 juodos kavos su pienu) kainavo 15,80 eu.

🏛️ Interjeras. Nei pridėsi, nei atimsi. Autentiškas, labai jaukus, neįpareigojantis. Yra net dvi lauko terasos apgaubtos vijokliais, bei staliukai viduje. Šviesus tiek interjeras, tiek eksterjeras. Vienintelis minusas sėdint lauke, jog esi šalia virtuvės zonos, kur garų išmetimo kvapai nelabai noriai glosto rūbus. O jei dar grotų muzika .... būtų šaunu.

🐠 Personalas. Kai lankaisi tokiose vietose kaip ši, kai čia net nekvepia skuba, kamščiais, piktais skubančiais žmonėmis, tai ir norisi, kad personalas čia griežtų pirmu smuiku. Taip ir yra. Malonios ir draugiškos padavėjos, bei vis prašmėžuojančios savininkės ( mama ir dukra) sudaro lyg būnant namuose jausmą. Puiku !


Labai rekomenduojame čia apsilankyti. Paskanauti puikių patiekalų, išgerti gardžios kavos, paplepėti, o tada leistis į Merkinės glėbį. Jei nesate čia buvę - jis nustebins.