ALI šokoladinė

03/21/2022
Apie šią vietą pasakysiu tik viena. TOBULA.


Viskas.

Čia galėčiau baigti aprašymą ir tik palinkėti čia ateiti, antrą kartą, o dar kitą atsivesti ir mamą. Ir nesistebėkit, kad pusryčiams. Juk Italijoje, pavyzdžiui, pusryčiams tie nusotabūs žmonės valgo saldžią bandelę ir espresso. O ir mes dažnai pusryčiams pasirenkame šiuos gardumynus.

Tai as labai rekomenduočiau pusryčius pradėti čia. Ir išinešti gardumynų pietų pertraukelei.


Trumpai:

🌍Vieta. Nors ALI šokoladinių sostinėje ir kituose miestuose yra daugiau, tačiau būtent ši, pripildyta gardžiais kepiniais, įsikūrusi PC Panoramoje (Saltoniškių g. 9). Pačią šokoladinę/kepyklėlę lengvai rasite pirmame aukšte priešais RIMI parduotuvę, vos tik pakilus iš požeminio parkingo.

🍯Maistas. Net nežinau nuo ko pradėti. Ar nuo šokolado gausos, ar nuo tobulai išlietų desertų. Bet labiausiai akcentuosiu kepinius. ŠVIEŽIUS! Kuriuos vitrinoje pildo vos pasibaigus. Išsirinkti bus sunki, nes norėsis visko. Mes ragavome "CRUFFIN" - bandelę su pistacijų kremu, krusananą su maskarponės kremu ir "COUGN AMMAN" bandelę su plikytu kremu. Gėrėme juodą kavą su pienu. Apie skonį....jei yra kitas žodis, geresnis už "tobula" - tai pasalykit man. Bandelės šviežios, gardžios, tešla sluoksniuota, traški, o viduje minkšta, o jau kremai...pistacijų kremas - jame norisi maudytis. Bet labiausiai noriu akcentuoti - kruasaną. Galiu lažintis, kad tokio niekur nebūsite ragavę. Man skonis taip stipriai priminė šimtalapio skonį. Tokio sodraus sviestinio skonio. Rašant šitą sakinį kaupiasi seilės. Čia ir kava - puiki ! Kitą kartą ragausim Matcha.

🏛️Interjeras. Mažai ką galiu pasakyti, nes jis nustebino. Estetika, paprastumu, elegancija, ramiomis pastelinėmis spalvomis. Pasijunti lyg greitai, per kelias minutes nuskridus į Prancūzijos kepyklėlę. Tarp kitko, mes papusryčiavome per 15 minučių, bet pasilikome čia ilgėliau. Nes jauku. Nes gražu žiūrėti kaip vyksta darbas. Staliukai prisėsti, didelis masyvus stalas ragauti gardumynams.

🐠Aptarnavimas. Nors ši vieta atsidarė vos prieš keletą dienų, aptarnaujantysis personalas jau baigia būti sustyguotas. Jų čia daug. Tik zuja. Vieni priima kepinių užsakymus, kiti kavos, kiti papildo vitriną, kiti atneša gėrimus, nuvalo staliukus, dar kartais prašmėžuoja kepėjai ar patys savininkai su šviežiais gardumynais. Sėdi ir grožiesi. Iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti chaotiška, bet taip vyskta visame pasaulyje. Tas lengvas chaosas, didelis personalas, dėmesys iš visų - tai žavu. Kaio namuose ir svarbiausia - gyva. Ir negana to - visi malonūs. Daugiau nieko ir nereikia.

💵Kainos. Vieniems gali atrodyti, kad už kepinius - kainos aukštokos. Bet aš iš kart nuraminsiu. Dėl tokio skonio verta. Mano Rokas net gi pasakė, kad galėtų čia dirbti ne už piniginį atlygį, o gauti atlygį kepiniais (😄) Mes už savo gardumynus ir kavas sumokėjome 15€. Mes čia grįšim. Atsivesim draugus. Ir ateisime kepinių išsinešimui. Labai labai rekomenduoju ir Jums !

Beja, čia galima įsigyti ir šokoladinės savininkų neseniai išleistą receptų knygą.