Neskriausk savęs

11/05/2020

Neskriausk savęs. Kai buvau va tokia maža, naktimis nusiimdavau metalinį žiedą nuo piršto ir kažką įsivaizduodama braižiau ant tų piratų meškinų tapetų. Tapiau paveikslus ant faneros plokščių, o mama juos labai brangiai rėmindavo. Sukdavau iš laukuose rastų lapų ir krūmynų šakų puokštes ir "pardavinėdavau" už akmenukus. Kai su sese žaisdavome daktarytes, man nerūpėjo kaip išgydyti jos pliušinę baltą katę, o rūpėjo kaip aš važinėju liftu (tokį kampą tarp sienos ir spintos turėjom) smagiai su tom katėm. Aš išrūšiuodavau spalvotus akmenukus lauke ir sluoksniuodavau butelyje. Kasiau sekretus. Įrenginėjau "būstines" krūmuose. Kepiau trupiniuotį su slyvomis paauglystėje. Iššokau per langą vos kelių metų. Žaidžiau visus įmanomus žaidimus su kiemo chebra. Dainuodavau garsiai iki sutemų ant verandos "Ech, mano mylimas berniuk iš Kauno" ir tikrai tikrai tada nesvajojau, kaip užaugusi save skriausiu.

Laikysiuosi "kūdumo"standartų, nes taip reikia atrodyti ir tik tada būsiu graži. Dalinsiu save svetimiems darbe, o saviems atrašysiu "netrukdyk, neturiu laiko". Galvosiu, kad jei mano atlyginimas arba sąskaitos likutis bus vienu 0 mažesnis už "kažkieno" aš niekam tikusi. Kad jei nebaigsiu dviejų aukštųjų būsiu "tik".

Bet žinai, aš nustojau save skriausti. O skriaudžiau stipriai ir be atvangos. Aš turiu vieną didžiausią gyvenimo taisyklę. Kad kai man bus 80, aš pasakyčiau "Va čia tai pagyvenau !!!". Todėl nustojau save skriausti, nors kartais apsirengiu sesės nėštumo rūbus. Nors ir mano užpakalis, kaip dažnai sakau, eina iš paskos. Nebedalinu savęs svetimiems, nors tą patirtį vertinu kaip auksą. Įsiklausau į žodžius. Skaičiuoju sąskaitoje pinigus, bet neįvardinu saves niekam tikusia. Geriu kavą 10 ryte ir kuriu savo "naują veiklos pradžią". Ir aš kaip ir Tu galvoju apie pensiją, draudimą, mokesčius, paskolas. Bet žinai, ne apie tai gyvenimas. O gyvenimas ir yra apie gyvenimą.

Todėl. Keliauk. Kvėpuok. Įsijausk. Mylėk. Atsipalaiduok. Valgyk. Dirbk ką nori Tu. Nevergauk pinigams. Neįrodinėk kitiems. Neįtik. Neskriausk savęs.